День пам’яті жертв Голодоморів

167414«Не звільняється пам’ять, відлунює знову роками.

                                                               Я зітхну… Запалю обгорілу свічу.»

                                                                                         Адлер Королів «Стіни плачу»

 

В четверту суботу листопада в Україні  відзначається День пам’яті жертв Голодоморів.  У 2015 році  цей День припадає на 28 листопада.

Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні, запалюють «Свічки пам’яті».

Учні 8-Б класу відвідали дитячу бібліотеку № 6, де пройшов тематичний урок  “На хресті голодомору”, присвячений Дню пам’яті жертв Голодоморів.

У змістовній та цікавій формі було  розкрито  перед учнями одну з найстрашніших сторінок українського народу – великий голодомор 1933 року.

Затамувавши  подих  хлопці та дівчата слухали  про криваву рану в історії народу, про трагедію 33-го року, масове вбивство людей штучним голодом.

Пам'ять загиблих під час геноциду українського народу учні вшанували хвилиною мовчання та  запалили  «Свічку пам’яті».

Цікава та пізнавальна виставка книг, присвячених Голодомору, на тривалий час привернула увагу  учнів. Хвилюючи спогади свідків та фотографії тих страшних часів  не залишили байдужим  жодного.

Ми, сучасні українці, вшановуючи пам'ять невинних жертв,  повинні завжди пам’ятати  про ті страшні часи й робити все, щоб подібне ніколи не повторилося.

Не дай, Боже, помору.

Народне прислів’я

 

Прес-центр 8 – Б класу.

0. Изображение 024 1 2. 3. Хвилина мовчання 4. Свічка пам'яті5. Виставка книг, присвячених Голодомору 6. Виставка книг, присвячених Голодомору. 7. Виставка книг, присвячених Голодомору