Лине слава козацька з далеких віків (зустріч із миколаївським письменником Миколою Євтушенком)

Напередодні 14 жовтня, свята Покрови Пречистої Богородиці, Дня українського козацтва, в Миколаївській гімназії №4 відбулася зустріч із миколаївським письменником Миколою Євтушенком, який презентував свою книгу «Гетьманич».

З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Запорожці, зокрема, мали на Січі церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці з іконою її Покрова. Окрім того, на свято Покрови в Україні відбувалася Велика рада, що обирала гетьмана, визначала, як козацтву жити далі.

Микола Євтушенко цікаво розповів про козацькі звичаї, обряди, про славних гетьманів. Також митець продекламував вірші Кобзаря і заспівав пісню  «Козацькі хрести»(музика О.Білаша). Презентував власну пєсу «Гетьманич», в якій акцентує увагу на житті та діяльності сина Богдана Хмельницького- Тимоша. Автор наголошує на ролі козацтва та участі у боротьбі з ворогами українського народу молодого гетьманича. Микола Євтушенко запевнив, що п'єса з історичної доби козаччини сприятиме патріотичному вихованню громадян України та зміцнюватиме у них національну самоідентифікацію.