Триває тиждень, присвячений Дню української писемності та мови

У Миколаївській гімназії триває тиждень, присвячений Дню української писемності та мови. Учні 7-Б класу провели 11 листопада захід «Найкраща мова єднання – українська», який не залишив поза увагою жодного учасника. А девізом свята був заклик, дібраний самими учнями «Бережімо рідну мову!». Саме сьогодні, в нелегкий час для нашої держави, а особливо для її мови, ці слова, промовлені з дитячих вуст, звучали особливо актуально.

1

Кожен учень заходу висловив думку «Чи потрібно вивчати українську мову?», адже мова — одне з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші попередники. Мова – це душа нації, її генетичний код, у її глибинах народилося багато того, чим може пишатися наш народ. Після перегляду відеоматеріалу, який підготували учні, був підведений підсумок: наш народ – єдиний, його мова – це велика основа для єдності всієї держави, єднання минулого і майбутнього покоління. Закінчилося свято «Молитвою до мови» Катерини Мотрич у виконанні учениць 7-Б класу Циганової Д., Дубняк Ю.

2 3

Присутні отримали пріємні враження та гарний настрій. На згадку про конкурс усі учасники отримали наліпки «Я люблю українську мову».

34

З метою сприяння утвердженню державного статусу української мови, піднесення її престижу серед учнівської молоді, виховання пошани до культури і традицій українського народу 10 листопада у гімназії стартував Міжнародний конкурс знавців української мови ім. Петра Яцика та Міжнародний конкурс ім. Тараса Шевченка.

11
Захід пройшов організовано. Відкриття конкурсу розпочалось радіовітанням учасників. Учнями 7-Б класу була підготовлена стінгазета, яка містила матеріал про Тараса Шевченка.

5

Цікаві та змістовні заходи провели учні 9-10 класів.

6

Учні 7 –А класу підготували урок-подорож, на якому дізналися про мецената Петра Яцика. Так з’явилися у класних куточках заповіді свідомого українця про рідну мову, мовні заповіді Митрополита Іларіона. Підготовлені учнями матеріали  стали закликом до єднання навколо рідного слова, переконливим доказом того, що наша мова незрівнянно прекрасна, і цуратися її не слід.

Прес-центр гімназії