Учнівська конференція «Прояви турботу та обачливість»

1 грудня в Миколаївській гімназії №4 пройшла учнівська конференція на тему: «Прояви турботу та обачливість» для учнів 9-11 класів, присвячена Міжнародному дню боротьби зі СНІДом та порозуміння з ВІЛ-інфікованими.

На захід були запрошені гості: головний спеціаліст Управління освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації – Зуйченко Р.В.; лікар відділу здорового способу життя обласного центру здоров’я управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації  — Завірюха Л.М.; лікар психіатр-нарколог облнаркодиспансеру Гузеєв О.С.; акушер-гінеколог обласного СНІД-центру Крижановський В.Ф.; лікар ІІ відділення обласного шкіряно-венерологічного диспансеру – Димо В.М.; лікар міського протитуберкульозного диспансеру — Павлов В.Г.; керівник проекту з профілактики ВІЛ/СНІДу Миколаївського місцевого доброчинного фонду «Юнітус» — Кузьмінська О.Є.; представник організації «Час життя» Стеценко В.М.; представник організації «Нове століття» Ніколайчук Т.А.; представник Миколаївського відділення Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД  — Коломієць Т.

На початку заходу до всіх присутніх звернулася директор Миколаївської гімназії №4 Гурець Валентина Андріївна. У своєму виступі вона підкреслила про попереджувальну роботу, яка ведеться в гімназії систематично протягом всього навчального року, зазначила про виховання толерантності у стосунках учнів та побажала плідної роботи конференції.  Після виступу Гурець В.А. слово взяв Зуйченко Р.В., який зауважив про необхідність проведення подібних заходів серед учнівської молоді.

В першій частині заходу організаторами  була приділена увага знанням учнів на тему «Як уберегти себе від СНІДУ». Після привітань гостей відбулось нагородження класів, що посіли призові місця у конкурсі, що проводились в закладі протягом тижня. Під час конференції всі гімназисти  приймали активну участь в обговоренні питань та в пошуках шляхів вирішення важливої проблеми профілактики ВІЛ/СНІДу. Гімназисти в дискусійному обговорювані визначали шляхи зараження ВІЛ-інфекцією, ознайомилися зі статисткою що стосується захворювання в Миколаєві та Миколаївській області, у групових інтерактивних змаганнях складали пам’ятку безпеки, що може допомогти уберегти своє здоров’я від хвороби, аналізували та обговорювали соціальну рекламу.

Друга частина конференції була присвячена темі «Порозуміння з ВІЛінфекованими». Учнівське самоврядування підготувало багато цікавих ігор, змагань та відео — фрагментів на дану тематику. До спільного обговорення питань були залучені не тільки гімназисти, а й гості закладу.

На завершення конференції  учні 11 класу Кірчанов Михайло та Мокроуз Катерина  подарували всім присутнім пісню, що закликала не відвертатись від хворих на СНІД та берегти своє власне здоров’я.

Проведенню учнівської конференції передувала попередня підготовча робота, протягом декількох тижнів проводились різноманітні заходи.

На початку тижня відбулася лінійка на тему: «Зупинимо СНІД, доки він не зупинив нас». Також проводилась щорічна акція милосердя під гаслом: «Відкрий очі!». Спільними зусиллями учні та їхні батьки зібрали одяг та іграшки, для ВІЛ-інфікованих дітей. Висловлюємо щиру подяку всім гімназистам, що не залишились байдужими до хворих дітей.

На годинах спілкування в кожному класі пройшли тематичні бесіди. У 5 -6 класах класні керівники з учнями розглянули тему «Безпечна поведінка – запорука мого здоров’я». У 7-8 класах розглянута тема «Жити поруч», в 9-11-х -  «Як запобігти ВІЛ-інфікуванню».

Цього тижня в гімназії проводився конкурс плакатів «Зупинимо СНІД!» та фото конкурс «Подивись, який чудовий світ!». До складу журі увійшли члени парламенту учнівського самоврядування «Республіка рівних». Журі уважно переглянуло роботи і відзначило, що всі надані роботи є змістовними, яскраво та естетично оформленими, а головне пропагують здоровий спосіб життя.

Учнівська конференція та інші заходи, присвячені профілактиці ВІЛ/СНІДу пройшли в гімназії №4 на високому рівні. Учні поглибили свої знання з даної проблеми та переконали у ґрунтовності своїх знань гостей закладу.