Всеукраїнська дитячо – юнацька військово – патріотична гра «Сокіл» («Джура»)

25 квітня на базі загальноосвітньої школи №6 відбулвся районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патриотичної гри «Сокіл» («Джура»). Ця гра є системною формою позакласної роботи з військово – патріотичного та морально – етичного виховання учнівської молоді, важливим засобом формування національної свідомості, спортивно – оздоровчої роботи.В Україні джурами завжди називали, як про це записано в Малій енциклопедії Українського козацтва, молодих вихованців, зброєносців і помічників досвідченого козака. « Інститут джур» був дуже поширений і авторитетний, бо існував протягом усієї історії козацтва. Стати джурою міг не кожен, а лише той, хто годився до козацької служби, пройшовши певні випробовування – як фізичні, так і моральні.
У цьому році в районному етапі гри взяли участь 14 найсильніших команд Миколаєва. Тому і нашу гімназію представили найкращі учні-старшокласники. Командуюча роєм «Лазурний» Миколаївської гімназії №4 Хохлова Катерина, учениця 10-Б класу, повела «до бою» змагань команду у складі: Яшвілі М.(10-Б), Компанієць К.(10-А), Голець В.(10-А), Іванов О.(10-Б), Воздицький С.(10-Б), Бялик Д.(10-Б), Кравець О.(10-Б).Метою гри «Сокіл»(«Джура») є виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції, здорового способу життя засобами туризму, спорту, військово-патріотичного виховання, популяризація серед молоді військово-прикладних видів спорту, духовно багатої та фізично розвиненої особистості.
Відповідно до положення гри «Сокіл» («Джура») командам (роям) були запропоновані різноманітні конкурси та завдання.У конкурсі «Впоряд» кожна команда демонструвала виконання стройових прийомів згідно навчальної програми предмета «Фізична культура».Друге змагання – туристична смуга перешкод, де команда  повинна була пройти на дистанції 150 м такі етапи, як: маятник вертикальний, подолання заболоченої місцевості по жердинах та по купинах, переправа через «річку», рух на фініші.У третьому конкурсі – військово-прикладна підготовка – команди демонстрували свої вміння у стрільбі з пневматичної гвинтівки та метанні гранати.Наступним було змагання з фізичної підготовки, де перемогу здобула команда, яка виконала більшу кількість разів у підтягуванні на перекладині і згинань та розгинань рук від гімнастичної лави.І заключним був конкурс «Рятівник», в якому команда мала без помилок на швидкість виконати команду «Гази!».
Протягом тижня проводилась неймовірна робота щодо підготовки рою до змагань. Наші старшокласники гідно показали себе на районному рівні, є в них бажання бути і надалі у житті сильними та наполегливими, а також чесними, дисциплінованими, активними, відважними, витривалими, врівноважними, точними, а саме головне  - здоровими! Командуюча роєм Хохолова Катерина у номінації «Згинання і розгинання рук в упорі» незважаючи на рани, отримані при тренуванні перед початком змагань, серед дівчат посіла ІІІ місце. Катерина була нагороджена почесною грамотою. Загалом районна гра пройшла цікаво та весело, діти змогли показати свої вміння муштрового вишколу, знання історії, медичної справи, творчо проявити себе. Висловлюємо щиру подяку Брагіну А.Л, за постійну допомогу та підтримку, віру у перемогу, за технічну та фізичну підготовку до змагань.

                                          Хохлова Катерина., 10-Б клас