«Я, ти, він, вона — разом Україна!»

Степ Донецький, Буковина,

Батько наш старий Дніпро –

Наша казка – Україна,

Тут ми разом живемо.

Ми повік одна родина,

Ми сім'я – не забувай,

Наше серце – Україна,

Це для нас єдиний край.

Україна – це щедра земля під волошковим небом, це задумливі степи, широкі поля, густі ліси та гірські вершини. Це сині озера й річки, калина край вікна, журавель у небі і соловей у лузі. Це рідний дім, дорога в школу, це рідна мова й пісня колискова, це мама й тато, це вся родина. Це все наша Батьківщина, наша земля, наша Україна.

З 17 листопада у Миколаївській гімназії №4 проходить конкурс-виставка «Я, ти, він, вона – разом Україна». Діти з великим задоволенням взяли участь у конкурсі і надали фотографії як із власного архіву, так і зроблені спеціально для конкурсу.

Нехай ніхто не половинить,

Твоїх земель не розтина,

Бо ти єдина, Україно,

Бо ти на всіх у нас одна.

Одна від Заходу й до Сходу,

Володарка земель і вод –

Ніхто не ділить хай народу,

Бо не поділиться народ.

Ні для кого не секрет, що сьогодні на Сході України ведуться бойові дії. Події останніх місяців примусили кожного українця відчути свою причетність до своєї країни, а також  зрозуміти, що ми господарі на власній землі. Ми знаємо, що ми – єдині, що перемога буде за нами. Єдина Україна – іншого шляху у нас немає.

Саме за це зараз в АТО воюють сини-герої. Вони мужні, сміливі, хоробрі. Не шкодуючи власного життя, вони захищають неньку Україну. І саме тому в центрі нашої виставки розміщено фото «На варті нашої держави», автором якого є Зутіков Мирослав, учень 11-А класу. Це фото зображує  саме тих людей, які зберігають цілісність нашої Батьківщини.

Є щось святе в словах «мій рідний край»,

Для мене – це матусі ніжна пісня

І рідний сад, від квіту білосніжний,

І той калиновий у тихім лузі гай.

В гімназії є музейний комплекс, в якому є відділ етнографії. Завдяки експозиції «Українська хата»,  учні мали змогу відчути і передати  на фото атмосферу справжньої української домівки з глиняним посудом, вишитими рушниками, скатертинами та народними сувенірами. «Українські діти – майбутнє нашого народу» Штернберг Вероніка (8-В клас), «Ми всі – діти твої, Україно» Зубрик Анастасія (7-Б клас), «Ще не вмерла Україна» Айрапетян Діана (8-А клас) – такі назви мають фотографії, зроблені класами в музеї.

Кожна фотографія на виставці переповнена патріотизмом. Учні 11-А класу утворили коло, взявши до рук жовті та сині листи і назвали фото «Україна в моєму серці», учениця 8-А класу Айрапетян Діана сфотографувала залицяння козаків до українських дівчат «А в тім дворі красна пані» та «Козацькому роду нема переводу». Хохлова Катерина з 8-Б класу зробила не тільки креативні фото, а ще й підібрала цікаві назви до них «Ой ти, парубок, а я дівонька красна, у вишневім саду я ж тобі вінок сплела», «Давай, родино, нашу пісню заспіваєм, її співали і співатимуть завжди! Нехай летить, нехай вона лунає крізь зорепад, крізь дні минулі і роки!», «Ти подивись, яка краса у річці, ясні небеса, і верби по коліна у воді, дівчата й парубки веселі, гарні, молоді!».

Буває, часом, сліпну від краси.
Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,–
оці степи, це небо, ці ліси,
усе так гарно, чисто, незрадливо,
усе як є – дорога, явори,
усе моє, все зветься – Україна.
Така краса, висока і нетлінна,
що хоч спинись і з Богом говори.

Учениця 5-А класу Довгань Тетяна надала фотографії з власного архіву, які вона зробила подорожуючи Україною – «Золото України», «Чарівні Карпати», «Свята наша сторона».

Учні 5-В класу підійшли дуже відповідально до конкурсу, за допомогою батьківського комітету вони провели фотосесію у студії і Гладишева Вікторія надала на виставку фото «Єднаймось, бо ми цього варті» та «Квітни-розцвітай, моя країна!». Учениці 6-В класу Шмагло Євгенія та Голубєва Аміна надали для конкурсу фотографії з архіву класу «Вінок України», «Я, ти, він, вона, разом – дружняя родина» та «З Україною в серці». Циганова Дарина з 6-Б класу надала фото «Україна в серці кожного», а Зубкова Анастасія з 8-А класу – «Не розділять нас на схід і захід вороги»,  що вкотре свідчить про те, що учні нашої гімназії за мир в Україні!

Завдання для журі було вибрати кращі роботи, які будуть передані на районну виставку-конкурс у Клуб юних моряків з флотилією. Журі конкурсу у складі заступника директора з виховної роботи Архіпової А.Є, педагога-організатора Дзюндзі Н.С., президента гімназії 2014—2015 н.р. Федюкової Е. визначило кращими із кращих роботи Гладишевої Вікторії, Хохлової Катерини та Зутікова Мирослава.

Ми щиро вітаємо переможців конкурсу, дякуємо всім конкурсантам за активну участь в конкурсі та бажаємо подальшого творчого натхнення!

Сподіваємося, що фотоконкурс в нашій гімназії– це ще одна нова гарна традиція, яка міцно закріпиться в нашому колективі!

IMG_0782 IMG_0783  IMG_0780 IMG_0781 IMG_0771